Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Rozpoznaj się na zdjęciu i weź udział w naszym konkursie z nagrodami.

Aktualności | 2010-03-21 | Publikujący: Koło PZW OSW Rogóżno

Przygotowując materiał obrazujący tradycje wędkarstwa w Polsce a tym samym historię Polskiego Związku Wędkarskiego poszukiwałem starych zdjęć przedstawiających tą działalność. Niestety moje poszukiwania spełzły na niczym. Natrafiłem na kilkanaście reprodukcji rycin i fotografii prasowych niekoniecznie polskich. Wpadłem wtedy na pomysł odświeżenia swoich albumów, które co prawda dotyczą tylko ostatnich 30 lat, ale to też kawał historii. Znalazłem grubo ponad czterysta zdjęć, które zeskanowałem i upubliczniłem. Przeglądając te zdjęcia, ze smutkiem stwierdziłem, że części kolegów już z nami nie ma i już nigdy nie staną do wspólnego zdjęcia. Zauważyłem jednak, że na naszych zdjęciach jest bardzo dużo dzieci i młodzieży. W dniu dzisiejszym to już dorośli ludzie w wieku 30 - 50 lat. Do nich właśnie kieruję te słowa: Rozpoznaj się na zdjęciu i wygraj nagrodę.

Zdjęcia umieściłem na Naszej galerii 2010 roku w programie Picasa Web Albums ( kliknij tutaj) w albumie Oblicze koła w historii PZW. Zdjęcia w tym albumie można oglądać na kilka sposobów, wypróbuj każdy z nich - ciekawa rozrywka.

Aby wziąć udział w tym konkursie, należy zarejestrować się na naszym portalu www.pzw.org.pl/rogozno a następnie zalogować się i wpisać komentarz do tej wiadomości podając nazwisko i numer zdjęcia na którym się odnalazłaś lub odnalazłeś. Można również wysłać mi wiadomość tekstową na adres oswrogozno@poczta.fm  Chętnie poznałbym Wasze losy, dlatego bardzo proszę o skreślenie kilku słów o sobie. Czy nadal Waszą pasją jest wędkarstwo, czy przygoda związana z naszym kołem zostawiła u Was jakieś wspomnienia.

Wśród uczestników naszego konkursu rozlosujemy upominki wędkarskie, a już dzisiaj, jeśli nie posiadasz takiego zdjęcia, a chciałbyś mieć go w swoim albumie, to nasza galeria jako galeria publiczna zezwala na ich kopiowanie.

Marek Harasim

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (6)

 • Harasim Marek Data dodania: 11 lat temu Oceń: 1 + / -

  marek

  Historia powstania koła OSW Rogóżno jest bardzo ciekawa, choć chyba nie nadaje się na publikacje w komentarzach. Może gdy będę dysponował czasem, postaram się ją spisać i opublikować, ale na początek te kilka słów powinno wystarczyć. Koło OSW Rogóżno powstało niemal w identyczny sposób jak koło Bogdanka, tylko sześć lat później. Z jednej strony zapotrzebowanie środowiska, z drugiej strony oczekiwania władz kopalnianych. Rok 1992 to chyba ostatni rok kryzysu kopalnianego po zmianach ustrojowych. Kopalnia posiadała środki finansowe z funduszu socjalnego dla pracowników kopalni, chciała uatrakcyjnić wypoczynek swoim pracownikom, chciała uczestniczyć w zarybieniach jeziora, potrzebowała wykonawców tych zamierzeń ale powiązanych z kopalnią umową o pracę. Koło Bogdanka w tym czasie było środowiskowe, a ludzie spoza kopalni mieli więcej do powiedzenia jak pracownicy. To kłóciło się z zamierzeniami władz kopalnianych. To była geneza powstania, natomiast w jaki sposób do tego dochodzono to już całkowicie inna historia i na pewno nie to miejsce.

 • Józefczuk Konrad Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  Przypatruje się tej rozmowie o historii i ze chciałby sie dowiedzieć w jakich okolicznosciach powstało koło Rogóźno?

 • Harasim Marek Data dodania: 11 lat temu Oceń: 1 + / -

  marek

  Historia PZW, to 60 lat Związku i co najmniej drugie tyle lat Zorganizowanych Towarzystw Wędkarskich. Pisząc o swojej historii , nie zaglądając do swoich korzeni, to tak jakby się od nich odcinać. Ja nie mam powodu odcinać się od swoich korzeni. Ja znam historię powołania koła Bogdanka i historię powołania koła OSW Rogóżno. Jeden i drugi organizm, po za tym, że są w jednym Związku nie mają z sobą nic wspólnego, ale wiąże ich historia ludzi. Ludzi, którzy ten związek tworzyli i czy się to Tobie podoba czy nie, historii tej nie wymażesz z pamięci tych ludzi. Mówisz o kronice swojego koła. Tak, była takowa, prowadzona bodajże przez pierwsze cztery lata. Tutaj mogę się mylić o rok czy dwa. Prowadził ją Waldek Chargot. Pamiętam jak podjęliśmy decyzję o jej prowadzeniu i jak kompletowaliśmy dokumenty imprez, które dawno już minęły. Wiedzieć musisz, że kronikę prowadziło się na pokaz. Było to tworzenie śladu historii, ale śladu ludzi, który ten ślad pozostawiali. W tamtych czasach nie było dostępu do innych środków technicznych dokumentujących tą działalność. Mówisz o prawdziwej historii Waszego koła, to znaczy będziesz ze zdjęć wycinał wszystkich obcych, których nie znasz bo oni być może już tworzą historię nowego koła. Koło Bogdanka /nie wiem dlaczego nadal używasz nr 64 skoro już ponad 8 lat temu uchwałą Zarządu Okręgu wszystkie koła pozbawione zostały numerów i pozostały tylko przy nazwach/powstało w 1986 roku. Zdjęcia umieszczone w tym albumie datują się od 1980 roku do czasów ery zdjęć cyfrowych. W albumie przedstawiam ludzi, którzy ze mną działali, współpracowali. Nie wytykam im, że kiedyś mnie opuścili, bo większość z nich nadal ze mną działa, a ci co pozostali w starym kole nadal są moimi kolegami. Nie wiem dlaczego ty dzisiaj chcesz mnie pozbawić mojej historii. Mam się zrzec wszystkich odznaczeń, które otrzymałem, gdy byłem członkiem koła Bogdanka? Mam w swoich dokumentach wymazać wszystkie wpisy koła Łęczna i Bogdanka? A jak udokumentujesz lata 90. Napiszesz że prezesa w twoim kole nie było, bo dzisiaj jest on prezesem Rogóżna? Wśród ponad trzech tysięcy twarzy umieszczonych na tych zdjęciach /wyliczenie Picassy/nie znalazłem ani jednej wrogo nastawionej do mnie osoby. A z tą przynależnością do kół to też jest różnie. Gdybyś dobrze znał swoich kolegów to byś zapewne wiedział, że niektórzy z nich też byli w moim obecnym kole. Dlatego zanim usiądziesz po raz kolejny do tego komentarza to zastanów się, czy naprawdę masz o czym pisać.
  W panelu bocznym jest zakładka Nasza prezentacja zewnętrzna, tam dużymi literami jest napisane ile to koło ma lat. Wcale nie chcemy być starsi jak jesteśmy, nadal chcemy konsolidować środowisko wędkarskie i robić swoje. Jeśli Ty kolego chciałbyś w czymkolwiek mnie naśladować , to po prostu – rób swoje.

 • Kościelski Grzegorz Data dodania: 11 lat temu Oceń: 1 + / -

  Może jestem młody ale czytać i słuchać umiem, dlatego ten mój wcześniejszy komentarz. Trzeba było nazwać temat "historia PZW w Polsce" a nie pisać w temacie "Oblicze koła w historii PZW"- skoro widnieje to na stronie Rogóżna czyli każdy wchodzący nie mający nic wspólnego z naszym regionem od razu pomyśli, że to jest historia waszego koła. Nie chce siać zbędnego zamieszania. Gdyby nie to, że w ostatnim czasie wpadła mi w ręce kronika zawodów z dawnych lat począwszy od 86 roku bodajrze to nigdy bym nie śmiał wytykać czyiś błędów a tak mam historię swojego koła czarno na białym. Mogę tylko dodać,że już niedługo cześć kroniki zostanie opublikowana na stronie Koła 64 BOGDANKA.Pozdrawiam i do zobaczenia na zawodach:)

 • Harasim Marek Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  marek

  Młody człowieku, gdybym chciał Ci zabrać historię Twojego koła, to po prostu te zdjęcia trzymałbym dalej tam gdzie je do tej pory trzymałem. Pisząc o historii PZW w Polsce /biuletyn ukaże się na 60 lecie Okręgu Lublin/ wpadłem na pomysł upublicznienia tych zdjęć. Zdjęcia te przedstawiają kolegów wędkarzy. Żaden z nich nie ma na plecach napisanej nazwy koła. Żaden z nich nie posiada tych zdjęć i dzięki temu pomysłowi, może je właśnie posiąść. Kiedy ta historia była tworzona, Ciebie może jeszcze nie było na świecie i dlatego wydaje mi się, że nie powinieneś zabierać głosu w tej sprawie. Ja tworzyłem Wasze koło, ale i byłem współtwórcą koła OSW Rogóżno. Być może na temat historii Waszego koła mam najwięcej do powiedzenia, a te fotki są tylko tego potwierdzeniem. Ja dzisiaj organizując ten konkurs przywołuje pamięć wędkarzy. Chcę poznać ich losy, chcę przypomnieć sobie niektóre nazwiska, bo duża część z nich nie mieszka już w Łęcznej, nie wędkuje, nie żyje..... Mnie najbardziej interesują młodzi ludzie, którzy na moich fotkach się znaleźli, uczestnicząc w imprezach których niejednokrotnie byłem jedynym organizatorem. Ja nigdy nie dzieliłem wędkarzy z powodu ich przynależności do koła i nigdy tego nie będę robił , - chyba że podczas zawodów. Dlatego proponuję Ci, abyś i ty skorzystał z moich doświadczeń i również zaniechał bezpodstawnych pomówień. Historię tworzą ludzie, bez względu na ich przynależność i Ci ludzie albo pod tą historią się podpiszą albo nie.

 • Kościelski Grzegorz Data dodania: 11 lat temu Oceń: 3 + / -

  Trzeba podkreślić, że duża część zdjęć przedstawia historię Koła 64 Bogdanki a nie Koła Rogóżna, dlatego dziwie się, że te zdjęcia znalazły się na waszej stronie.No chyba, że osoby, które w tamtych czasach były w Kole 64 Bogdanka chcą "zabrać historię" i podpisać ją pod szyldem Rogóżna ?

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jak oceniasz poziom prezentacji działań koła na tej stronie?
Strona w pełni spełnia nasze oczekiwania.
Może być, ale jeszcze jest dużo do zrobienia
Na tym portalu są ciekawsze strony
Wolę posiedzieć przy wędce niż przy komputerze
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin