Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Podlodowy Puchar Prezesa Koła dla Jana Sadowskiego

Aktualności | 2010-01-18 | Publikujący: Koło PZW OSW Rogóżno

W dniu 17 stycznia na zaśnieżonym jeziorze Rogóżno, na dwudziestocentymetrowej tafli lodu, po raz kolejny w tym roku spotkaliśmy się, aby odbyć podlodowe zawody wędkarskie. Tym razem do rywalizacji o Podlodowy Puchar Prezesa przystąpiło 32 zawodników w tym czworo juniorów. Temperatura umiarkowana minus 4 stopnie wydawała się być co najmniej trzy razy większa ze względy na mocny zacinający wiatr.  Niemniej ryba tego dnia współpracowała z naszymi zawodnikami i aż 13 z nich osiągnęło wynik ponad 1 kg, a zwycięzca złowił blisko 3 kg drobnicy. Łącznie złowiono w zawodach  ponad 1380 sztuk o łącznej wadze ponad 28 kilogramów. Po raz kolejny, najlepszym zawodnikiem zawodów okazał się Jan Sadowski, który wyprzedził Leszka Watraka i Roberta Pierepienkę. Wśród naszej młodzieży zwyciężył Kacper Bordzoł przed Olą Włodarczyk i Andrzejem Puzio. Tym razem Dominik Krasucki po utracie swojej wędki / ryba zabrała ją do wody/ musiał się pogodzić czwartym miejscem. Pomimo niesprzyjających warunków, zawody należy uznać za udane a łowisko nasze jeszcze raz pokazało, że należy do najlepszych w regionie do rozgrywania tego typu zawodów. Za tydzień Podlodowe Mistrzostwa Okręgu. Dlatego na naszym jeziorze tłok. Wielu kolegów wędkarzy trenuje aby wypaść w nich jak najlepiej. Czy ten trening okaże się pomocny, zobaczymy już za tydzień. Nasze koło tym razem reprezentować będą Wincenty Sawicki i Leszek Watrak. Aby nie zapeszyć, życzymy im grubej tafli lodu pod nogami i oby ryby nie zabierały im wędek, niech je połamią.

Poniżej przedstawiam końcowe wyniki dzisiejszych zawodów.

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • paul731 Data dodania: 12 lat temu Oceń: 0 + / -

  "W basenie jest równo i brak roślinności dennej" ??? i tylko tam! nikt pomiędzy pomostami ryby nie będzie na pewno szukał!!! Pozdrawiam również.

 • Harasim Marek Data dodania: 12 lat temu Oceń: 0 + / -

  marek

  W basenie jest równo i brak roślinności dennej, tylko gdzie ryb szukać? Jeśli ktoś chce łowić na dywanie roślinnym na głębokości mniejszej jak 3m to niech liczy się z zaczepami. Trafi tam rybę, ale nie będzie rewelacji. Mamy środek zimy. W tym okresie ryba przebywa na znacznie głębszych wodach. Opinia o naszym łowisku nie jest kreowana przez gospodarza, ale przez wędkarzy, którzy te łowisko odwiedzają. Czy łowisko jest równe czy nie, to też nie nam o tym sądzić. Wystarczy popatrzeć na wyniki na innych jeziorach i zbiornikach i wtedy to ocenić. Chyba, że oceną łowiska jest ilość ryb u każdego zawodnika. Nikt nie złowił ryby - łowisko jest bardzo równe. Pozdrawiam

 • paul731 Data dodania: 12 lat temu Oceń: 2 + / -

  wasze łowisko zupełnie nie nadaje się na zawody jest nierówne i bardzo zarośnięte. Takie jest nie tylko moje zdanie.