Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

A na imię jemu Giger

Tegoroczny sezon wyjątkowo nie obfitował na łowisku dużymi okazami. Wychodziły amury 25 kilogramowe. Wychodziły karpie od 10 do 18,5 kg. Żadnej dwudziestki. O Zenku w zasadzie zapomnieliśmy. Kubuś i Stefan co roku wychodził po kilka razy. W tym roku wcale. Być może i te ryby trafiły na komercyjne łowiska. Mamy informacje o nielegalnych transakcjach, o nieetycznym zachowaniu wędkarzy. Dokąd nie złapiemy za rękę, nic nie możemy zrobić. Dlatego mamy apel do wędkarzy, których pasją jest karpiarstwo. Chrońmy nasze duże ryby, bo jeszcze trochę i wy będziecie jeździć na łowiska komercyjne ostro przepłacając.

Są jednak i dobre wieści z łowiska. Kuba Rząc wędkując ze swoim tatą wyłowił rybę marzeń. Ponieważ jest młodym wędkarzem, to nie mówimy o rybie życia. Ta jeszcze zapewne jest przed nim. Ryba marzeń na łowisku licencyjnym Rogóżno, to karp, który przekroczył wagę 20 kg. To karp, któremu łowca może nadać imię. Tak się też stało. Informuję, że od 23 sierpnia w naszym łowisku pływa dostojny Giger.

/
Oto relacja Kuby z sierpniowej zasiadki.

W środę 23 sierpnia o godzinie 20.10 udało mi się złowić karpia o wadze 20.10 kg. Skupiłem się na nęceniu punktowym. Pod zestaw zasypałem około kilograma kulek "truskawa" firmy gigerbaits. Po około 3 godzinach od wywiezienia zestawu nastąpiło bardzo impulsywne branie. Wypłynęliśmy łódką z kolegą Danielem i po około 15 minutowym holu ryba wylądowała w podbieraku. Tej nocy dołowiłem jeszcze mniejszą rybę o wadze 12.5 kilograma. Pozdrawiam wszystkich karpiarzy!
.
Kuba Rząc - łowca karpia
.
Imie karpia - Giger
.
Waga karpia- 20.10 kg

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.